Tel: +380 (50) 523 67 93 | Mail: gazetachop@gmail.comМрія про чисту воду.

«Дуже шкода, що всі хто знає як правильно керувати країною, постійно зайняті написанням коментарів на форумах».

В Чопі розпочато будівництво водозабору. Через майже два роки, після останніх виборів, відбуваються практичні дії – будівництво в міському парку розпочате. Якщо все буде добре, то в найближчі роки місто отримає чисту воду. Чому так довго? Де наша вода? Чого ви там сидите? Спробую відповісти на ці та інші питання. Проблема питної води в Чопі стара як Чоп. Якщо хтось розказує вам, що в його дитинстві чиста вода текла на п’ятому поверсі вдень та вночі – він просто бреше. Проблема була завжди і вона полягає в тому, що водозабір належить не місту, а залізниці. Будували його під потреби залізничних підприємств і він свої функції виконує дотепер. Населення Чопа отримує воду за залишковим принципом. Підвищення продуктивності очисних споруд, покращення мережі і таке інше, не впливає на роботу станції Чоп, локомотивного чи вагонного депо. Таке вкладання грошей не є пріоритетом для керівництва залізниці. Це розуміли і розуміють всі керівники міста. Розуміючи такий специфічний стан водопостачання в місті, мери різних років намагались знайти вирішення проблеми різними способами. Умовно можна поділити недавнє минуле на три основні етапи – мер Горінецький, мер Цар, мер Самардак. Володимир Йосипович за час своєї каденції встиг зробити досить багато. Втілилась концепція про водозабір на підземних свердловинах. Був розроблений та втілений в життя проект насосно-фільтрувальної станції в міському парку. Вода з парку навіть подавалась до міської мережі. Нажаль потужність свердловин не відповідала потребам містян, а втілення міської програми «Питна вода» призупинилось. Галина Василівна не продовжила відразу розбудову водозабору та виконання міської програми. Водозабір ще деякий час функціонував, навіть були збудовані ще чотири свердловини, але вода з них так і не дійшла до насосно-фільтрувальної станції. В результаті – останні роки водозабір в міському парку не працював та був зруйнований. Валерій Володимирович розпочав свою діяльність саме з водозабору. Розроблено проект водозабору та реконструкції мережі. Пройдено всі необхідні процедури узгоджень та експертиз. Використані всі попередні досягнення – це свердловини, мережі в парку та водонапірні башти. Значна частина фінансування вже виділена. Будівництво розпочато.

Нажаль все це проходить досить повільно. Звичайно не обходиться без помилок, але основна причина затримок, це діюче законодавство. Достатньо сказати, що тендер на визначення підрядної організації з будівництва проводився чотири рази – до тих пір, поки не було дотримано всіх діючих вимог. Державну експертизу проект водозабору проходив майже півроку. Передувало цьому відведення земельних ділянок під будівництво, оформлення права власності на свердловини та виготовлення їх паспортів. Втілення мрії про чисту воду не зупинялось ні на один день. Багато чого встигли зробити депутати та працівники міської ради, підрядні організації та установи для того, щоби будівництво почалось. Сьогодні можна сказати, що зусилля майже двох років наполегливої праці не пропали даремно, до кінцевого результату ще дуже далеко, але перші кроки зроблено і ми не зупинимось.

Джон Рокфеллер мріяв дожити до ста років та заробити сто тисяч доларів. Він заробив півтора мільярда але помер на 99-му році життя – не всі мрії збуваються. Та чи зможе хтось назвати його неуспішною людиною? Справа не в тому, наскільки повно виповнюються твої мрії, а в тому, чи вірним шляхом ти йдеш до поставленої мети. Я впевнений, що наш шлях правильний.

Ігор Гіжан «Чопська громада»