Tel: +380 (50) 523 67 93 | Mail: gazetachop@gmail.comВибори вже в жовтні

«И благодать господня снизойдет на тех, кто поставит в своих бюллетенях крестик... или любой другой знак напротив фамилии нашего кандидата». Из кинофильма «День выборов»

Час невпинно збігає. Вже менше двох місяців залишилось до чергових місцевих виборів. 25 жовтня 2015 року, ми будемо обирати собі міського голову та депутатів місцевих рад. В нашому випадку – це двадцять шість депутатів Чопської міської ради, мера та одного депутата в обласну раду. Так прописано в новому законі. Взагалі, я особисто не пам’ятаю випадків в новітній історії України, коли по одному закону вибори проводились хоч два рази. Обов’язком переможця рахується переписування виборчого законодавства під себе. Цього разу, під демократичними гаслами та боротьбою за «відкриті списки», встановили майже просту мажоритарну систему. Рейтингове голосування закінчується на тому, що виборець може побачити партійний список на агітаційному плакаті, але не в бюлетені. І, власне проголосувати можна тільки за кандидата, що приписаний до вашого будинку чи вулиці. Інші кандидати з партійного списку для виборця з іншої вулиці – недоступні. Взагалі, виборчий бюлетень буде виглядати зовсім нескладно – на партійному полі буде надруковано назву партії, що висунула кандидатів, прізвище першого номера списку та прізвище кандидата, що прикріплений до вулиці чи будинку. Тобто голосування буде мажоритарним, але висувати кандидатів право мають тільки партії. Таким чином, проста людина, що не має бажання займатись «партійним будівництвом» під орудою керівників з інших міст, практично позбавлена права обратись до місцевої ради.

З кандидатами на посаду міського голови вже все більш менш ясно, хоча сюрпризи ніхто не відміняв і передумови для таких сюрпризів в наявності. Потрібно пам’ятати, що завдання у майбутнього мера надскладні. Попри назрілу необхідність масштабної реконструкції міської інфраструктури, зважаючи на критичний стан соціальних закладів, потрібно пам’ятати про адміністративну реформу в Україні. Це найголовніше завдання прийдеться вирішувати не тільки на рівні міста, а з сусідами близькими та не дуже. Розбудовувати соціальну сферу міста з врахуванням потреб всієї майбутньої об’єднаної громади. Ця робота, що потребує дипломатії, рішучості та професіоналізму – не кожному під силу. Тому, перед чопським виборцем постане нелегке завдання. Важливо не тільки обрати міського голову, а і створити потужну депутатську групу, що зможе допомогти меру міста досягти позитивних результатів. Це означає, що потрібно якомога детальніше вивчити пропозиції та зробити свідомий вибір. Покладатись на випадок – неприпустимо. Тільки піднявши активність виборців можна отримати зважений результат. Мене завжди дивувала електоральна пасивність революційних пасіонаріїв. Вибачте за стільки «розумних слів» в одному реченні, але точніше не сформулюєш. Це тільки в нас напевно існує феномен, коли людина, що охоче йде на майдан боротись з злодіями у владі, може не прийти на вибори, де ті злодії обирались. Активний молодий виборець – борець з режимом, готовий ризикувати власним здоров'ям, або навіть життям, не йде на вибори. Мабуть тому, що вибори завжди призначають на неділю, а у більшості це вихідний день. А у вихідний хочеться піти на рибалку чи на лижі. Зате потім вони питають чому я не скакав на майдані. А я питаю, чому вони їли шашлик біля річки, коли я скакав по виборчій дільниці з бюлетенем. Всі ми скачемо згідно власної свідомості і звинувачувати когось, що він скаче з вами в іншій фазі – некоректно. Потрібно усвідомити в першу чергу молоді, що весь світ вже давно пройшов стадію силової боротьби за владу і винайшов способи демократичного вирішення питання. Тому виборче право – це не тільки можливість, але і обов’язок громадянина вплинути на суспільні процеси у власному житті. А бабусі на вибори прийдуть обов’язково, у бабусь кожен день вихідний, а по неділях працювати на городі не можна.

Старе гасло – «Всі на вибори!» і сьогодні не втратило актуальність. Якщо ми не хочемо нових потрясінь для країни і для себе особисто, слід в повній мірі використовувати свої громадянські права.

Ігор Гіжан «Чопська громада»

Шенгенська віза перелік документів

У цьому тобі допоможе "Чопська газета"

читати далі »