Tel: +380 (50) 523 67 93 | Mail: gazetachop@gmail.comЗвіт про депутатську діяльність Гіжана І.С. (листопад 2015 – грудень 2016р.)

В листопаді 2015 року, за результатами місцевих виборів, мене було обрано депутатом, до складу Чопської міської ради VII скликання. Після того, на першому засіданні міської ради, затверджено на посаді заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства.

>

Таким чином виникла ситуація, проти якої я особисто виступав протягом попереднього скликання, коли чиновник виконавчого органу місцевої влади поєднує посаду з депутатською діяльністю в цій самій раді. Нажаль, закони України дозволяють таке поєднання, а скудний кадровий резерв та особливості вимог законодавства до управлінців первинних ланок, роблять таке сумісництво майже невідворотним. Тому, говорити про мою суто депутатську діяльність майже неможливо, адже кожне питання, до якого я особисто мав відношення, вивчалось з точки зору доцільності – депутатом, та з точки зору можливості реалізації – виконавцем. Безумовно, такий дуалізм має і певні переваги, адже реалістичний підхід до прийняття важливих рішень дає змогу швидко досягти певних результатів, але в перспективі такий стан управлінського поєднання може бути шкідливим.

Отже, перейдемо безпосередньо до депутатської діяльності. В якості депутата Чопської міської ради, я прийняв участь в 19 засіданнях сесії міської ради з 20, які відбулись протягом звітного періоду. Було би дивно не приймати участь у сесіях, на яких розглядались питання, що безпосередньо стосуються міського господарства та були підготовлені до розгляду за моєї участі. Одне засідання сесії міської ради відбулось під час відпустки, тому прийняти участь в його роботі було неможливо фізично. В якості члена постійної депутатської комісії з питань бюджету та економічного розвитку прийняв участь в 35 засіданнях з 38, адже засідання комісій відбувається в приміщеннях Чопської міської ради, тобто майже безпосередньо на робочому місті. Крім того, на засіданнях комісій в мої обов’язки, як розробника проектів рішень, входить доповідь по обговорюваним питанням. Тому участь у обговоренні щодо доцільності прийняття певних рішень, їх безпосередньої реалізації та подальшого вдосконалення була неминучою саме з цих причин.

Звітуватись з приводу дахів, будинків, ліхтарів, дверей, насосів, вулиць, тротуарів та іншого, не бачу ніякого сенсу. Депутати безпосередньо, не приймають участі в цій роботі, тому переможні звіти окремих місцевих політиків про «я домігся», або «мені заважали», виглядають просто смішно. Кожен депутат міської ради, незалежно від того як він голосував на сесії, має хай опосередковане, але відношення до роботи виконавчих органів влади, її досягнень та недоробок. Це колективний орган влади, тому перемоги та поразки теж колективні. Взагалі, така різношерста рада мала би працювати досить проблематично, але, коли питання що виносяться на розгляд депутатів мають практичне значення і не містять особистих інтересів, у думаючих депутатів питань не виникає.

Як на мене, основні досягнення міської ради VII скликання це – створення Комунального закладу «Чопська міська лікарня», тепер мешканці міста мають змогу користуватись власним медичним закладом, а медики покращувати свою роботу та матеріальну базу виходячи з потреб містян, а не по розпорядженню керівних органів. Це – створення комунальних підприємств «Чистий Чоп» та «Водоканал Чоп», структура яких відповідає сьогоднішнім вимогам законодавства, надало перспективу подальшого розвитку та дало змогу надавати послуги містянам, при цьому не бути збитковими. Звичайно якість послуг, їх об’єм та ціна можуть бути кращими. Створення комунального підприємства «Чопський ринок» дозволило поповнювати міський бюджет від діяльності ринку, чого не було в попередні роки. Це те, що вже працює. На черзі будівництво водозабору та водопровідної мережі, реконструкція та будівництво каналізаційно-очищувальної станції та каналізаційно-насосних станцій міста. Інші, менш значні, але не менш важливі ремонти та будівництва відомі кожному депутату чи городянину, які читають міський бюджет чи просто передивляються його на сайті Чопської міської ради. Сьогоднішня відкритість міської ради не дає змоги до фантазій та перекручувань, але тільки для тих, хто вивчає питання за реальними документами, які приймаються та публікуються постійно.

Любий депутат міської ради не відмовить мешканцю Чопа, в межах своєї компетенції та можливостей. Звертайтесь, разом ми зробимо Чоп краще.