Tel: +380 (50) 523 67 93 | Mail: gazetachop@gmail.comМісяць на посаді

«Чесність не принесе вам багато друзів, але ті, що з'являться, будуть справжніми». Джон Леннон

Можете рахувати це депутатським звітом, або звітом міського чиновника, але розповісти про виконану роботу потрібно. Вже повний місяць пройшов з початку виконання своїх обов’язків. Наступає новий 2016 рік, в ньому будуть нові справи та цілі, а сьогодні можна доповісти про те, що зроблено під кінець 2015-го.

По-перше, на момент виборів в місті реалізовувалось три, досить великі проекти. КНС (каналізаційна насосна станція) та каналізаційна мережа в «царському селі», реконструкція вулиці Туряниці та будівництво напірного каналізаційного колектора від КНС-1 до КОС (каналізаційні очисні споруди). Правда ці проекти були розділені на п’ять окремих частин, але це суті не міняє. Нажаль на період передвиборної кампанії та проведення самих виборів роботи практично не проводились, тому часу було втрачено досить багато. Відразу вдалось оперативно налагодити співпрацю з підрядною організацією, тому будівельні роботи було продовжено. Сьогодні ситуація з будівництвом наступна. По КНС, що на вулиці Берегівській роботи практично завершено. Планується підключення КНС до електромережі на новий рік. Потрібно також промити каналізаційну мережу по вулиці Миру та укласти договори з абонентами – за три дні встигнути неможливо, тим більше, що суміжні організації вже майже не працюють. Саме будівництво виявило перелік недоліків, які будуть враховані при проведенні майбутніх, аналогічних робіт. Будівництво напірного колектора, завдяки згаяному часу, завершене цього року вже не буде. А ось вулицю Туряниці можна встигнути зробити хочаби наполовину. Нажаль проектування реконструкції передбачало мощення тільки до перехрестя з вулицею Молодіжною, що залишало на новій відремонтованій вулиці шматок дірявого асфальту просто посередині. Хто так задумав невідомо, але так лишати було неможливо. Тому довелося переробляти проект, збільшувати вартість, проходити експертизу і прискорювати роботи. Так чи інакше, але вулиця буде відремонтована повністю, і в новому році ми зможемо побачити гарний центр рідного міста.

По-друге вдалось реалізувати давню ідею, щодо живої новорічної ялинки. До моменту відкриття – 19 грудня, залишалось дуже мало часу, тому від розробки самої ідеї, до проведення будівельних робіт перехід був миттєвий. Дякуючи допомозі будівельників роботи було проведено вчасно і жива новорічна ялинка зможе радувати городян ще довгі роки, а інші дерева за цей час не постраждають. Нажаль, при цьому прийшлось пересадити одне дерево. Вижити йому буде важко, але хай то буде остання новорічна жертва. Обіцяю наступного року висадити молоду ялинку в центрі міста, яка з часом зможе замінити сьогоднішню новорічну красуню.

По-третє, за 2015 рік накопичилось дуже багато звернень городян, щодо наявних комунальних проблем. За один місяць вдалось провести декілька поточних ремонтів. Нажаль комунальні служби на сьогодні неспроможні повністю впоратись з проблемами житлового фонду міста. За допомогою підрядників вдалось провести поточні ремонти дахів, згідно заяв городян, по Спортивній 1, Молодіжній 16, Миру 15, Залізничників 1, 3 та 2г. Також відремонтовано дах на спортивному залі в ЗОШ №1. Проведено дрібний ремонт даху по Головній 22. За участі підрядників та комунальників виконано ще декілька важливих справ. Такі роботи буде продовжено і в наступному році – перелік робіт вже планується за допомогою комісії з обстеження житлового фонду. Нажаль, кількість звернень громадян та наявність поточних проблем набагато перевищує можливості бюджету та сили комунальників, тому міські служби потрібно реформувати, шукати фінансування і залучати до роботи свіжі сили.

І нарешті, налагоджена співпраця з залізничними організаціями, проводиться пошук шляхів вирішення застарілих проблем. Порозуміння є, тому в подальшому можна очікувати покращення водопостачання, передачу залізницею майна громаді міста та інших позитивних дій. Нажаль, кількість проблем, що накопичились за довгі роки, не дає змоги вирішити всі питання одночасно. Тим не менше плани є, і вони потроху реалізуються.

Ігор Гіжан